klocki dla dzieci

Klocki dla dzieci – zabawa w każdym wieku

Klocki dla dzieci to świetna grupa zabawek, która jest bardzo zróżnicowana. W zależności od wieku i zainteresowań pociechy można zdecydować się na różnorakie wielkości i zestawy tematyczne. Klocki dla dzieci wpływają na rozwój wyobraźni przestrzennej, pomagają też ćwiczyć motorykę małą i koordynację ręka-oko.

Na co zwrócić uwagę, kupując klocki dla dzieci?

Zanim wybierzesz zestaw klocków dla swojego malucha, przeanalizuj parę kwestii:

– dobierz klocki odpowiednio do wieku i poziomu rozwoju dziecka;

– sprawdź wymagane atesty;

– wybieraj zestawy z wygodnym pudełkiem i instrukcją;

– dobierz klocki odpowiednio do potrzeb i zainteresowań dziecka;

– sprawdź dostępne recenzje;

– różnicuj kupowane zestawy.

Lego Duplo – klasyka gatunku

Mówi się, że klasyka obroni się sama. Klocki Lego Duplo to uniwersalna propozycja dla młodszych dzieci. Są wytrzymałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów, kolorowe i duże. Możesz zdecydować się na wiaderko zwykłych klocków lub wybrać zestaw tematyczny.

Klocki Clics – klik i robisz co chcesz

Klocki Clics to subtelne urozmaicenie klasycznych propozycji. Klocki są kwadratowe, a na krawędziach mają “wypustki”, którymi łączy się kolejne elementy ze sobą. Wydają przy tym charakterystyczny dźwięk. Można z nich budować zarówno płaskie, jak i przestrzenne elementy.

Klocki Jeżyki – zaczepna zabawa

Klocki Jeżyki to intrygująca propozycja, która na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z klasycznymi klockami. Mają różne, kolorowe kształty, a zakończone są “kolcami”, które umożliwiają łatwe połączenie kolejnych elementów.

Klocki magnetyczne – przyciągają do zabawy

Alternatywa dla starszych dzieci. Zamiast zwykłych klocków, znajdziesz tutaj magnetyczne patyczki i kulki. Pozwalają one na stworzenie zarówno przestrzennych, jak i płaskich konstrukcji.

Zaczepne klocki na rzepy

Producenci mają niekończącą się wyobraźnię! Są to klocki na rzepy, które łączy się, sczepiając jeden rzep z drugim. Dostępne są zarówno prostsze zestawy na start, jak i bardziej zaawansowane propozycje. Trzeba tylko uważać na włosy!